TOKİ yeni konut yapılacak yerleri açıkladı. İstanbul’un bu ilçelerine talih kuşu kondu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 16 Mart-19 Nisan tarihleri arasında yayımlanan sosyal konut projesi takvimi kapsamında “İlk Evim” İstanbul kura çekimlerinin tamamlandığını duyurdu.

TOKİ İstanbul’daki müstakil arsa kurasında ismi çıkan kişiler akıllarındaki birçok soruya cevap ararken hem TOKİ arsa yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını sorarken hem de TOKİ müstakil arsa yerleri İstanbul’un hangi ilçelerinde olacağını bilmiyor.

Merak edilen soruların cevabı ve TOKİ İstanbul arsalarının plandaki yerleri belli oldu. TOKİ’den beklenen açıklama geldi.

TOKİ’NİN “İLK EVİM” ARSALARINDA DURUM NE?

28 bin 954 parsele yapıldığı belirtilen İstanbul Merkez İlkevim Müşterek Arsa Projesi başvuruların tamamının kabul edildiği açıklanmıştı.

145 projedeki imar çalışması ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, “İlk Evim Arsa” projesi kapsamında tamamlandı.

69 il ve 624 ilçede belirlenen bin 70 projede toplam 246 milyon metrekare alanda plan çalışması devam ederken 145 projede 75 milyon metrekarelik alanda imar çalışmasının tamamlandığı duyuruldu.

Bir vatandaş sosyal medyada ‘İstanbul müstakil arsaların konumu nerede olduğunun bilgisini açıklar mısınız?’ sorusunu sorunca TOKİ’den İstanbul’da müstakil arsa yerlerinin nerede olacağına ilişkin iki ilçenin adı bu soruya cevap geldi.

TOKİ’NİN ARSA YERLERİ HANGİ İLÇELERDE BELLİ OLDU

Merak edilen arsa sorusunun sosyal medyada yeniden gündem olmasından sonra TOKİ yanıt verdi.

TOKİ cevabında “İstanbul ilindeki müstakil ve müşterek arsa üretim bölgelerinin Silivri ve Büyükçekmece ilçelerinde olması planlanmaktadır. Hâlihazırda bu alanların, mülkiyet ve imar planlama işlerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Takipte kalarak bilgi edinebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım ve cevap…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir