Son Dakika… Erdoğan sert sözlerle Tanrıkulu’nu hedef aldı: ‘Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi…’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 108. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun TSK hakkındaki sözlerine ilişkin, “Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi Mehmetçiğime nasıl hakaretler ediyor. Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Bu gurur günümüzde mezuniyet sevincinizi sizlerle birlikte paylaşmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. İçişleri Bakanımıza ve ekibine bizleri bir araya getirdikleri böylesine güzel bir buluşmaya vesile oldukları için teşekkür ediyorum. İnşallah biraz sonra 108. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla tamamlayan 12’si kadın 99 genç arkadaşımızın kura törenini gerçekleştireceğiz. Yeni kaymakamlarımıza görev yerlerinde ve tüm meslek hayatlarında rabbimden muaffakiyetler niyaz ediyorum. Bu vesileyle Derik Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk başta olmak üzere görev başında şehit edilen tüm idarecilerimizi rahmetle yad ediyorum. Rabbim şehitlerimizin mekanlarını cennet makamlarını ali eylesin.

Siz genç kaymakamlarımızın şehitlerimizin emanetlerini en küçük gölge düşürmeden şanla şerefle taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Atalarımız sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır diyor. Bugün bu sözün hikmetine bir kez daha şahit oluyoruz. Toplam 39 ay süren adaylık maratonunu alnınızın akıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bu 39 aylık zaman zarfında mevzuat bilgisinden tecrübe paylaşımına, çalışma ziyaretlerinden inceleme gezilerine kadar her alanda kendinizi yetiştirdiniz. Yurtdışındaki 8 aylık eğitiminiz de yabancı dil becerilerinizi geliştirirken deprem bölgesinde geçirdiğiniz 3 ay boyunca da afet yönetimini sahada bizzat müşahede ettiniz. Teftiş ve bakanlık merkez stajları ile mülki idare amirliğinin çeşitli yönlerini görme, anlama, takip etme fırsatı buldunuz.

3 yıldan fazla süren adaylık döneminiz esasen devletimizin kaymakamlık mesleğine verdiği ehemmiyeti göstermektedir. İlçelerde Cumhurbaşkanı adına görev yapan en yüksek devlet memuru kaymakamlardır. Aldığınız yoğun eğitimlerin sizleri bu önemli makama en donanımlı şekilde hazırladığını düşünüyorum. Tabi burada şu gerçeği unutmuyoruz; pratik ile takviye edilmiş olsa da kitabi bilginin katkısı bir yere kadardır. Her mesleğin asıl incelikleri görev esnasındayken öğrenilir. Sizler de iyi, başarılı, ismi ile müsemma mülki idare amiri olmayı inşallah vatanımızın dört bir köşesinde vazife yaparken öğreneceksiniz. Birazdan kuralar çekilecek ve artık hayalini kurduğunuz uğrunda büyük emekler verdiğiniz o mesuliyeti yüklenerek görev yerlerinize gideceksiniz. Başarılarınızla şimdiye kadar hep ailelerinizi gururlandırdınız bundan sonraki başarılarınız ise devletimizin ve milletimizin yüz akı olacaktır.

Mülki idare amirliği mesai saatleri arasında yapılabilecek bir meslek değildir. Sizlerden günün 24 saati çalışacak bir tempo ve motivasyonla işe sarılmanızı bekliyorum. Başka türlü ne milletle güçlü bir ilişki kurabilirsiniz ne de hayırla yad edilecek miras bırakabilirsiniz. Siz de öyle bir çalışın ki ayrıldınız her ilçede isminiz yadigar olarak kalsın.

TANRIKULU’NU HEDEF ALDI

Türkiye Yüzyılının inşasına kimse set vuramayacaktır. Ancak ülkemizin bu kararlılığının birilerinin uykularını kaçırdığı görülüyor. İşte görüyorsunuz sözde milletvekili, benim mehmetçiğime nasıl laflar diyor. Bunlara gereken dersi bizim devlet olarak verme mükellefimiz var. Biz adil bir devlet olarak görevimizin gereği neyse bunu sonuna kadar yaptık yapıyoruz ve yapacağız.

Sosyal medyada çoğu yalan ve manipülasyon olan görüntüler üzerinden bir fitne ateşi yakılmak isteniyor. Bu fitne girişimlerine de maalesef içerideki kimi siyasetçiler de destek veriyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir