Okan Buruk’tan maç öncesi Sacha Boey ve Kaan Ayhan açıklaması

Trendyol Süper Lig’de Galatasaray, deplasmanda Sivasspor’la karşılaşacak. Karşılaşma öncesinde Okan Buruk, Sivasspor mücadelesi ve sakatlığı bulunan futbolcularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk maça ilişkin, “Zorlu bir deplasman. Sivas her zaman zorlu. Kar yağışı yok, mutluyuz. Zemin çok iyi değil ama oynanabilecek bir zemin. Çok uzun bir süremiz olmadı.” dedi.

Sakatlığı bulunan Sacha Boey ve Kaan Ayhan’a ilişkin Buruk, “Geri dönen oyuncular oldu. Boey’i oynatmak istiyorduk ama oynayamayacak olduğunu bizi iletti. Kaan’ı antrenmanın başında ağrısı olmuştu bugünü bekledik. Oynayabilecek durumda olmadığını gördük. Ali Turap’la dün çalışmıştık. Oyun felsefimizi bilen bir oyuncu. Onun için de bir şans.” açıklamasında bulundu.

“BİZİ ŞAŞIRTAN BU OLDU”

Okan Buruk karşılaşmaya ilişkin ayrıca, “Eksiklerimiz var ama geçen hafta takım olduğumuz gösterdik. İsteğimiz bugün yine sahada iyi bir takım olduğunu göstermek. Oyuncularıma güveniyorum. Bizim için sürpriz olan şey Sivasspor 5’li savunmayla başlayacak. Bizi şaşırtan bu oldu.” dedi.

Okan Buruk sözlerini şöyle tamamladı, “Burası Galatasaray. Kadroda yer alan oyuncular kendisini en iyi şekilde hazır tutmak zorunda. Galatasaray camiasının verdiği motivasyon bambaşka bir şey. Taraftarlarımız bizi destekliyor. Hedefimiz 24. şampiyonluk. Geniş kadroları bu yüzden kuruyorsunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir