İYİ Parti’de istifa dalgası sürüyor: Niğde İl Başkanı ve merkez ilçe başkanı da ayrıldı

İYİ Parti’de kan kaybı devam ediyor. Bu kez istifa haberleri Niğde’den geldi. İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun ve Niğde Merkez İlçe Başkanı Selçuk Demir görevlerinden ve partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Uzun istifa açıklamasında, Niğde Belediye Başkanlığı için aday adayı olacak bir kişinin Genel Merkeze giderek mevcut yönetimin görevden alınmasını talep ettiğini, Genel Başkan Meral Akşener’in de bu talebi kabul ettiğini söyledi.

BAŞKAN ADAYI ÇALIŞMAK İSTEMEMİŞ

Uzun istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

– Önümüzde bir mahalli idareler seçimi var. Bizler Niğde il ve ilçe teşkilatları olarak aday adayı arkadaşlarımızı değerlendirme sürecindeyken, bir arkadaşımız İl ve ilçe teşkilatlarımızı, yönetim kurulumuzu ve üyelerimizi hiçe sayarak verilen tüm emekleri görmezden gelip büyük bir saygısızlığa imza atarak, bizi es geçerek Niğde Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapmış.

“BU YAPILAN BÜYÜK SAYGISIZLIK”

– Bu saygısızlığın yanı sıra kendisini davadan, davaya emek ve gönül vermiş insanlardan büyük görerek; kendi ifadesiyle ‘Mevcut yönetim ve üyelerle çalışmak istemiyorum bu işleri ben ve ekibim yapar’ şeklindeki söylemleri kabul edilemez. Şöyle ki kendisine geçtiğimiz dönemlerde milletvekilliği sıralamasında 2. sıra verilmiş fakat bu durumdan hoşnut olmayıp istifa etmiş olduğunu hatırlamak gerekir. Bu yapılan Niğde halkına ve İYİ Parti teşkilatlarına büyük bir saygısızlıktır.

– Bir diğer taraftan bakacak olursak bu süreçte partimizin başka ilden milletvekili ve bölge koordinatörümüz olan kişi Niğde’de başka siyasi parti mensuplarıyla bağ evi toplantıları düzenlediğini öğrenmiş olmak bizleri ayrıca üzmüştür. Bu durum hem partisine hem de partisinin teşkilatlarına düpedüz saygısızlıktır. Bu yapılan saygısızlığı ve gizli hesapları ben bir partili olarak, il başkanı olarak asla kabul etmiyorum. Niğde İl ve Merkez ilçe yönetimi, İl Divanı ve diğer birimleri ile bu haksızlığı ve kapalı kapılar arkasındaki hesapları asla ve kati şekilde kabul etmiyoruz. 2018 yılından bugüne kadar sürdürdüğüm İYİ Parti Niğde İl Başkanlığı görevimden bugün itibarıyla istifa ediyorum.”

MERKEZ İLÇE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

İYİ Parti Niğde Merkez İlçe Başkanı Selçuk Demir de İl Başkanı İbrahim Uzun’un ardından kısa bir açıklama yaparak kendisinin de Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini söyledi. Demir konu ile ilgili açıklamalısında, “Bugüne kadar birlikte çalıştığımız tüm arkadaşlarımıza teşkilatımıza ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Her birinin emeğine sağlık. Bizlerde İl Başkanımızın ardından görevimizi bırakma kararı aldık” dedi.

Uzun ve Demir’in istifalarının ardından il ve ilçe yönetimlerinden de istifa edenler olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir