‘Dünyanın bu festivale ihtiyacı var’

İstanbul Concept Gallery’de gerçekleştirilen festivalde, 28 Şubat’a kadar halka açık sergiler, performanslar, özel etkinlikler ve sosyal projeler düzenlenecek.

Geçen 15 yılda 110’dan fazla etkinlik, 10 binden fazla eser ve tasarım, binlerce kültür sanat profesyoneline ev sahipliği yapan festival, bugüne kadar toplam 10 milyon kişiye ulaştı.

Festival küratörü Işık Gençoğlu, içi boşaltılan ‘aşk’ kavramının itibarını iade etmek fikriyle bu festivali düzenlediklerini söyledi.

Aşkı anlatmak için kalp sembolünü kullanmadıklarının altını çizen Gençoğlu, şunları kaydetti:

“En doğru cümlelerin aşk öğesi ile kurulduğuna inanıp, insanları bu yolla sanata yaklaştırma, toplumsal bilinci artırma, iyiliğe özendirme amacıyla hareket ediyoruz. Sevgililer Günü’nü kapsayacak şekilde fakat 14 Şubat’ı kutlamadan aşka inananları bir araya getirip sanat ve tasarım aracılığıyla dünyaya barış çağrısı yapıyoruz. Dünyanın bu festivale ihtiyacı var. Çünkü hepimizin sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. İnsanlık tarihinin doğuşundan bu yana, statü, cinsiyet, ırk, dil ayrımı olmaksızın, zaman ve mekandan bağımsız yaşayabilen ve daima var olan tek duygu belki de aşk. Dolu dolu bir festivalimiz var. Herkesi bekliyoruz.”

Festival kapsamında ‘Masal mi? Gerçek mi?’ sergisinin yanı sıra 9 Şubat 20.00’de İstanbul Consept Studio’da Yunan sanatçı Nikolakopoulou Papadimitriou’nun konseri, 10 Şubat 20.00’de Soho House’da ‘Ayna Ayna’ film gösterimi, 11 Şubat 11.00’de ödüllü şef Çiğdem Seferoğlu’nun ev sahipliğinde ‘Aşkın Damakta Kalan Tadı’ başlıklı etkinlik gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir