Baltimore ve Florida’da 300 Türk’ü dolandırdığı ileri sürülen emlakçı Cengiz Bayırlı’nın davasına Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) dahil oldu

Property Invest USA CEO’su Cengiz Bayırlı, geçen yıl “ABD’de ev alan Türkler zengin oluyor” dedi.

Aralarında pilotların da olduğu 300’e yakın Türk vatandaşı da, Bayırlı’ya inandı ve paraları verdi. Kısa sürede 30 milyon dolar toplayan Cengiz Bayırlı, ilk etapta 1000’den fazla Baltimore evini pazarladı.

Daha sonra Florida’da evler satmaya başlayan Bayırlı’nın kurduğu dolandırıcılık sistemi geçen yıl Ağustos ayında çöktü. ABD’de iflas başvurusu yapan Türk emlakçı, müşterilerinin de telefonuna çıkmadı. Bir Türk pilot Baltimore’daki yatırım amaçlı gayrimenkulünü ziyaret etti.

Bulduğu şey karşısında şok oldu. Ev değil bir ahırın sahibi olduğunu görünce dolandırıldığını anladı. Türkiye’de mühendis olan Alper Çankaya, Kasım ayında Gilmor Homes’un bitişiğinde 132 bin dolara bir ev satın aldı. Çankaya, “Dolandırıldım. Kendime güvenimi kaybettim. Neden oraya gidip kontrol etmedim?” dedi.

FBI DEVREYE GİRDİ

Şimdi FBI devrede. Bayırlı’nın dolandırıcılığı nasıl yaptığını ve olası para kaçırma işlemlerinin yakında ortaya çıkacağı belirtildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir