Arnavutluk Meclisinde Muhalifler Sis Bombası Kullandı!

Arnavutluk Meclisi’nde bazı yasa tasarılarının görüşülmesi için bir oturum düzenlendi. Muhalefet milletvekilleri oturumu protesto etmek amacıyla mecliste sis bombası kullandı.

Arnavutluk Meclisi’nde yapılması planlanan oturumda Arnavutluk Ceza Kanunları’nın tartışılması bekleniyordu.

Arnavutluk Meclisi kaynaklarına göre, bazı yasa tasarılarında yapılacak değişiklikler gazeteciler ve diğer medya sektörü çalışanlarını ilgilendiriyordu. Medya çalışanlarının yasal korumalarının artırılması söz konusu değişikliklerin içinde yer alıyordu.

Ana muhalefet partisi Arnavutluk Demokrat Partisi (PD) milletvekilleri ve diğer muhalif parti vekilleri oturumda protresto düzenledi.

Muhalefet vekilleri mecliste sis bombası kullandı. Sandalyelerini kürsünün önüne yerleştiren vekiller, sis bombası kullanarak oturumun düzenlenmesine karşı çıktı.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Meclis Başkanı Lindita Nikolla’nın meclisi şahsi kurumlarına dönnüştürdüğünü iddia eden muhalefet milletvekilleri, eylemlerini sürdüreceklerini açıkladı.

Arnavutluk’ta muhalefet partileri daha önce de mecliste sis bombası eylemi yapmıştı. Mecliste sis bombası kullanan 8 milletvekili meclis çalışmalarından 10 gün men edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir