AK Parti’nin Ankara adayı Turgut Altınok’tan ilk açıklama

ATO Congresium Kongre Merkezinde AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda, 31 Mart Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçiminde Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, AK Parti Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok olarak açıklandı.

Adayların açıklanmasının ardından nkara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Altınok açıklamasında şöyle konuştu; Teşkilatımızın önünde aslında bir açıklama yapacağız. Ama Ankara her şeye layık, çok şeye layık. Layık oldu, hak ettiği hizmetleri alan bir dünya başkenti yapacağız. Ağlamak yok, kavga yok, dövüş yok, mazeret yok… Nice eserler, nice hizmetler.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, il teşkilatımıza, Cumhur İttifakımıza, MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beye, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici beye, MHP İl Teşkilatımıza, BBP İl Teşkilatımıza… Bu arada tabi bütün Ankaralılara, her partiye oy veren Ankaralıların aday olmamızla ilgili hangi partiye mensup olursa olsun aday olmamızı isteyen ciddi bir talep oldu.

Dolayısıyla herkesin belediye başkanı olacağız.

TURGUT ALTINOK KİMDİR?

Turgut Altınok, 1962 yılında Ankara’nın Bala ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulunda, ortaöğrenimini Keçiören Kalaba Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimini uluslararası hukuk alanında yapan Altınok, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin geliştirilmesi için yürüttüğü çalışmalardan dolayı Azerbaycan Uluslararası Vektör İlim Merkezi ve Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi’nden “Profesör” payesi aldı.

Siyasi hayatı Ülkü Ocakları’nda başladı. 22 yaşındayken Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Keçiören İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Altınok, 24 yaşında MÇP Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. 12 Eylül Darbesi’nden sonra 27 yaşında, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı oldu. 1994 yerel seçimlerinde MHP’den, 1999 yerel seçimlerinde ise Fazilet Partisi’nden Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Altınok, kuruluş aşamasında yer aldığı AK Parti’den 2004 yerel seçimlerinde Keçiören Belediye Başkanı seçilirken, 31 Mart 2019’da yapılan son yerel seçimlerde de yeniden Keçiören Belediye Başkanlığı görevini üstlendi.

Turgut Altınok, evli ve dört çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir